Predstavnica Romskog savjeta, Šejla Pepić, prisustvovala je dvodnevnom okruglom stolu pod nazivom „Za zaposlene u institucijama i lokalnim samoupravama o izgradnji i sprovođenju interkulturalnih politika, programa i aktivnost
💭 Predstavnica Romskog savjeta, Šejla Pepić, prisustvovala je dvodnevnom okruglom stolu pod nazivom „Za zaposlene u institucijama i lokalnim samoupravama o izgradnji i sprovođenju interkulturalnih politika, programa i aktivnosti“, koji je održan 23. i 24. juna 2026. godine u hotelu Princess u Baru, u organizaciji Ministarstva ljudskih i manjinskih prava Crne Gore.
Tokom programa učesnice/ci su imali priliku da se upoznaju sa osnovnim principima interkulturalnosti, ulogom institucija i lokalnih samouprava u unapređenju interkulturalnog dijaloga, kao i sa načinima kreiranja interkulturalnih programa i aktivnosti. Poseban fokus bio je na uključivanju gradjana/ki i partnera u procese donošenja i sprovođenja politika koje doprinose jačanju društvene kohezije i međusobnog razumijevanja.
💭 Romski savjet će i ubuduće aktivno učestvovati u inicijativama koje doprinose jačanju saradnje između institucija, lokalnih zajednica i manjinskih naroda, sa ciljem izgradnje otvorenijeg i inkluzivnijeg društva za sve građane/ke Crne Gore.